Labai skanūs belgiški vafliai savaitgalį jau tampa mūsų šeimos tradicija. Bent jau kartą per mėnesį norisi jais pasilepinti. Ruošti pusryčius lėčiau, niekur nelėkti, maišyti tešlą ir su nekantrumu laukti, kada bus galima ragauti. Prisipažįstu, pirmieji tikrai nesulaukia lėkštės – iškart suvalgomi dar stovint prie vaflių keptuvės. Na, nes išties sudėtinga išlaukti, kol visi iškeps, kai vanilės kvapas sukasi aplink.
Šie labai skanūs belgiški vafliai truputį kitokie, nei varškiniai vafliai, kuriais dalinausi anksčiau, bet varškiniai ir gimė, remiantis šiuo receptu, tad verta išbandyti ir originalą, kurį kepame jau n metų! Jei belgiškų vaflių keptuvės neturite, galite rinktis ir čirvinių blynų keptuvę. Kad procesas būtų greitesnis, aš labai dažnai kepu abiejose keptuvėse iškart. Nors dėl skirtingos formos vafliai, kepti čirvinių blynų keptuvėje ir belgiškų vaflių keptuvėje, žinoma, skiriasi, bet ši tešla išties universali ir abiem atvejais pusryčiai bus neabejotinai skanūs.
Jei norite tikrai traškių vaflių, svarbūs du dalykai:
- Pirma, iškeptus vaflius iškart reikia dėti ant grotelių, paliekant tarpus (jokiu būdu ne vieną ant kito, nes suminkštės ir praras traškumą).
- Antra, svarbų vaidmenį vaidina ir turimos keptuvės kokybė. Galingesnėje vafliai pavyks traškesni. Ilgai turėjau prastą, per mažo galingumo belgiškų vaflių keptuvę, kuri įkaisdavo gana lėtai ir silpnai. Vis galvojau, kodėl niekaip nepavyksta iškepti traškių vaflių, nors tešlai naudoju pakankamai sviesto ir iškeptus vaflius vėsinu ant grotelių. Įsigijus naują kokybišką keptuvę, vafliai iškart pavyko itin traškūs ir daug skanesni, nors gaminau pagal tą patį receptą.
Tikiuosi sugundžiau šiuo skanėstu ir receptą būtinai išbandysite!
Kaip didelė belgiškų vaflių mėgėja, esu aprašiusi ne vieną vaflių receptą, todėl kitiems kartams siūlau nepraleisti ir šių variantų:
- Traškūs vafliai su degintu sviestu ir sūdyta karamele – labiau desertinis variantas su nuostabiu riešutiniu, karameliniu poskoniu.
- Nesaldūs vafliai su sūriu ir moliūgu – puikus pasirinkimas, kai norisi nesaldžių vaflių.
- Avižinių ir ryžių miltų vafliai – jei ieškote vaflių recepto be kvietinių miltų.
- Moliūginiai vafliai – jei ieškote vaflių recepto be glitimo ir pieno produktų.
Labai skanūs belgiški vafliai
admin Labai skanūs belgiški vafliai savaitgalį jau tampa mūsų šeimos tradicija. Bent jau kartą per mėnesį norisi jais pasilepinti. Ruošti pusryčius… Saldus stalas blynai, vafliai, belgiški vafliai, savaitgalio pusryčiai, lėti pusryčiai, brunchas, labai skanūs belgiški vafliai European SpausdintiIngredientai
- 3 kiaušinių
- 200 ml pieno (gali būti ir augalinis, arba pusė vieno, pusė kito)
- 80 g sviesto
- 200 g kvietinių miltų
- 3 v.š. cukraus
- 1 a.š. vanilinio cukraus su tikra vanile
- 1 a.š. kepimo miltelių
- Šlakelio vanilės ekstrakto (nebūtina)
- Žiupsnelio druskos
Gaminimas
- Sviestą išlydykite ir palikite šiek tiek atvėsti.
- Kiaušinių trynius ir baltymus kruopščiai atskirkite. Trynius išplakite su cukrumi, vaniliniu cukrumi ir vanilės ekstraktu iki baltumo. Įplakite pieną, tuomet sviestą. Įsijokite su kepimo milteliais sumaišytus miltus ir paplakite trumpai, tik kol tešla taps vientisa.
- Atskirai išplakite baltymus su žiupsneliu druskos, kol jie taps stabilūs, apvertus indą liks vietoje. Atsargiai įmaišykite baltymus į tešlą, maišant iš apačios į viršų. Nepermaišykit, tešla turi būti puri.
- Iškeptus vaflius dėkite ant grotelių (pvz. atviroje orkaitėje). Jei per daug atvėsta, prieš patiekiant vos pašildykite vaflinėje ir gardinkite norimais priedais. Aš negailėjau vanilinių ledų ir sezoninių uogų!